| Hellboy96 a întrebat:

Salut, cum as putea reduce Frame drop-ul sau LAG-ul (cum i se mai zice) pe telefonul meu? Merge destul de urat, dar înainte mergea bine. As dori câteva sfaturi

Răspuns Câştigător
| Vladut123456 a răspuns:

Sterge din aplicatiile nefolositoare,apoi intra in setari, dupa la aplicatii si la fiecare aplicatie in parte de acolo ii stergi datele memorate in cache, fa asta la fiecare aplicatie, apoi intri tot in setari la Memorie sau Stocare, depinde cum e la tine si stergi datele cache.
Sau poti incerca o resetare a telefonului.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Cat de vechi e? Ce telefon e?

Bula
| Bula a răspuns:

LAG-urile sunt cauzate de supraincarcarea procesorului sau de conexiunea slaba de internet.

Incarcarea procesorului se poate face prin oprirea celorlaltor aplicatii, eventual resetare de fabrica.

Conexiunea de internet se poate imbunatati doar daca cauti un loc cu semnal mai puternic si mai "curat" (fara multe reflexii).

| AndreiSingurul a răspuns:

Sa mai ștergi din aplicațiile pe care nu le mai folosești și să dai din când în când optimizare la telefon