| AlexSamp32 a întrebat:

Cum pot sa bag root pe galaxy a3 (model SM-A300FU)? Am încercat cu:Kingroot,framaroot,kingo root, vroot, iroot și nu merge.
Am mai făcut mai demult root cu CF Auto Root dar după o ora i-am dat restart și nu a mai pornit.Nici în odin mode și nici în recovery mode..Atunci am dus telefonul la Service și l-a reparat..Cum pot sa îl rootez fără CF auto Root ca știu ca la ăsta trebuie sa am bootloader-ul deblocat.Dar nu îl pot debloca.
Știți alte metode de root?

Răspuns Câştigător
| danmidnight a răspuns:

Salut. Singura metodă de root pe care o folosesc este Kingroot, mi se pare cel mai eficient.Am rootat două telefoane Android cu el, al doilea din două încercări, dar trebuie să reții că root-ul este o operațiune periculoasă ce îți poate deteriora sistemul de operare al telefonului. Dacă telefonul este încă în garanție, te sfătuiesc să nu mai încerci să rootezi, rootezi doar dacă ai probleme de stocare de pildă sau legate de aplicații. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Andrei545B a răspuns:

Alta intrebare

| Necunoscutu92 a răspuns:

Frate e greu cu Samsung și la root