| Giulia100 a întrebat:

Cum sa eliberez spatiu din memoria telefonului? Adica sa am mai multa memorie.

Răspuns Câştigător
| vioricavio a răspuns:

Poti dezinstala aplicatiile pe care nu le folosesti de pe el. Cele care nu poti fi dezinstalate le poti opri din setari, dai pe aplicatii si dai pe cea pe care vrei sa o dezactivezi, iar mai apoi reseteaza la versiunea din fabrica. Astfel vei elibera destul de mult spatiu. Asa procedez si eu.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Muta aplicatiile instalate de tine (cele native nu se pot muta) pe cardul microSD (adaca il ai). Apoi ia de pe Google Play o aplicatie de curatare memorie: http://www.giz.ro/......oid-17764/

Bula
| Bula a răspuns:

Descarca si foloseste aplicatia CCleaner pentru Android.

| Kitty1127 a răspuns:

E simplu : sati stergi totul ce nu-ti trebuie. fotografii, muzica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cumperi un card de memorie pentru telefon. Muti in el pozele si muzica. Dupa ce le-ai mutat prin copy paste in card, le stergi din telefon. Asa se mai elibereaza spatiu.