| Byankaa66 a întrebat:

Funda! Am un Samsung galaxy J5 varianta 2015 si imi tot apare pe ecran notificare cum ca memoria telefonului e plina desi am card de memorie si am mutat tot pe el (poze, muzica, aplicatii care s au putut mutat) stie cineva din ce cauza? Ce as putea sa fac sa eliberez spatiu?

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Buna, J5-ul tau are memorie doar 8 GB. 4-5 ii ocupa sistemul iar pana la 8 iti ocupa chache-ul din aplicatii plus ce ai mai instalat. Nu prea ai ce sa faci. Respectiv, intra la setari-->aplicatii iar apoi goleste chache-ul aplicatiilor precum Facebook, messenger, google chrome(vezi si tu ce aplicatii ocupa peste 100 MB.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Vezi ca mai sunt alte aplicatii care au umplut memoria telefonului cum ar fi, vremea, locatia calendar olx yahoo messenger incearca sa faci o curatare a telefonului cu clean master. Daca nu il ai il poti instala din magazin play

| missfatadelatara a răspuns:

Am avrut un Samsung mai "de calitate"(nu mai știu de care S ca acum sunt la al treilea S : D ) care n-aveam absolut nimic pe el, nici poze nici aplicații, și îmi tot zicea că am memorie 0.

O fi îmbătrânit și el.