| bizo95 a întrebat:

Salut la toti am avut un abonament de voce la Telekom fostul Cosmote in valoare de 38 de Lei si dupa 2 luni mi-a venit factura 300Lei ceea ce nu mi-am permis si dupa au tot venit si nu am mai achitat nimic deja este aproape un an acum a venit ultima factura care i-mi cerea suma de 623 ron si ma vor lasa in pace intrebarea mea este o sa mi se intampla ceva daca nu achit a mai patit cineva sa ceva?

4 răspunsuri:
| PikachUS a răspuns:

Da nu achiți îți vot închide numărul... Eu am pățit asta de două ori... am fost la Germanos și am rezolvat acolo. Adică am plătiit suma de 500 lei dar 6 luni nu am mai plătit nimic! Mai mult decât să îți închidă numărul nu are ce să îți facă!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot sa-ti anuleze numarul si sa te dea in judecata, eventual printr-o firma de recuperare. Dupa obtinerea hotararii judecatoresti o sa fii executat silit.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Iti vor inchide numarul si in cel mai rau caz te vor da in judecata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai datoria ta o sa fie trimisa catre o firma de recuperari care o sa te bata la cap sa platesti datoria iar in caz contrar te vor da in judecata si se poate ajunge pana la executare silita