| Rzv_Florin_2001 a întrebat:

Salut mi-a scăpat telefonul în zăpadă și îmi apare Castile și din cauza asta nu aud speakerul decât dacă pun Castile și nu mi-se aude nici difuzorul

5 răspunsuri:
| Adiq a răspuns:

Si ne spui?

| Violleta2022 a răspuns:

Desfa telefonul si lasa-l la uscat 24 de ore!

| TinaLondon a răspuns:

Salut! Eu dețin un iPhone 6 și într-o zi l-am scăpat în apa! Imediat l-am deconectat, am luat un vas plin cu orez care și îl poți închide sau sigila ca sa nu aibă aer și l-am lăsat pentru 48 de ore în acel vas! Acum este ca nou! Nu am crezut ca m-a va ajuta, dar uite ca minunea sa adeverit! Încearcă nu v-ei regreta! Sunt sigura ca te va ajuta!

| Razv20 a răspuns:

Il pui pe calorifer, nu pui bateria in el, se afla apa in telefon! Sa il duci cat mai repede la servis! Daca tii bateria in el, se va oxida telefonul, adica se va arde din cauza apei care se afla in el

| Vlad617 a răspuns:

Undeva a intrat apa in el, si face contact acolo. Du-l la service.