| Cena07 a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon Samsung Star3 s5220, problema e ca este codat pe Vodafone, cand bag cartela de cosmote imi apare "cartela SIM incorecta", cand dau deblocare imi apare sa scriu un cod... ce cod sa scriu?

3 răspunsuri:
| aconstedani a răspuns:

Daca telefonul este codat in reteaua Vodafone (desi astia incalca niste drepturi cu aceasta blocare) de ce ti-a trecut tie prin minte sa bagi cartela de Cosmote, stiind 100% ca nu o sa mearga? Ideea este ca nu exista niciun cod care sa il introduci si sa functioneze. Singura solutie o reprezinta decodarea; care din cate stiu eu duce la pierderea garantiei (care si aia e trasa de par). Succes!

| Radar12324565764 a răspuns:

Din cate stiu poti sa returnezi telefonul si ei iti dau banii inapoi(sau cel putin ar trebui)daca il ai de mai putin de o saptamana.

| Cena07 explică (pentru aconstedani):

Pai am inteles ca este vorba despre decodare... am bagat si niste coduri da' nu s-a intamplat nimic. alte coduri?