| IvanAlexx1998 a întrebat:

Mi-am cumpart un LG G3 la mana a doua si mi-am cam luat teapa. Totul merge perfect dar nu ii merge wifi. Cand dau sa ma conectez la orice retea, nu se conecteaza, ramanea reteaua salvata. I-am dat hard reset la telefon si nimic, la fel face.Am zis ca poate este problema de la placuta wifi a telefonului. Am cumparat alta noua si tot la fel face, ramane reteaua salvata. Cum as putea sa il repar?

4 răspunsuri:
| Ardereanu_Alexia_1996 a răspuns:

Nu azi ce ii face, telefonul este foarte vechi înseamnă, du te cu el la servis nu o sa îți ia nici un ban

| WalkerAW a răspuns:

Trebuie sa iti pui root,si nu stiu cum, sa ai pe telefon ori ROOT BROWSER ori ES FILE MANAGER(le descarci de pe calculator in format APK,le pui pe un card SD,cardul, cu aplicatia in telefon, apoi o instalezi)si intruu in telefon aprofundat(cu root)
Root-ul se pune descarcand aplicatia KINGOROOT(o pui in telefon ca pe cealalta)si apesi un mare si frumos buton, GATA ROOTUL.
Cu aplicatia ES file manager intrii in setari si cativezi modul root
La Root Browser nu este nevoie, vei d doar accept la un mesaj care o sa-ti apra.Intri in fisierele telefonului si ai sa stergi un fisier numit. CONFIG
ATENTIE! Trebuie sa aiba un punct in fata!
Si gata, dupa stergere ii dai restart.
FUNDA?

| IvanAlexx1998 explică (pentru WalkerAW):

Ca sa ii pot face root imi trebuie net, si eu nu am net :\

| IvanAlexx1998 explică (pentru IvanAlexx1998):

Am reusit cu netu prin date sa trec de prima parte, acum isi face root... stau de 15min si e abia 3%...