| DovleacTurbat a întrebat:

Salut, pot afla locația unei persoane cunoscând doar numărul de telefon? Mă interesează doar locația, nu ce face, ce vorbește etc.

17 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Suni pe numarul la persoana, si astepti sa raspunda si intrebi unde e acum

| LPCTSTR a răspuns:

Triangulare (aflarea locatiei) poate face numai firma care administreaza numarul de telefon si asta numai la cererea politiei, asta daca politia nu are deja acces deplin asupra echipamentelor sa poata ocoli partea cu firma.
Deci nu, oamenii de rand nu pot afla astfel de date.

| ionur a răspuns:

Cei așa de greu sa suni? Și sa întrebi?

| cfrtobias a răspuns (pentru ionur):

Poate vrea sa isi spioneze fosta iubita, de asta

| ZokoZEW a răspuns:

Nu,doar politia poate, sunt anumite scripturi cu care ai putea sa faci asta, dar e ilegal

| DovleacTurbat explică (pentru cfrtobias):

Ceva asemănător, dar m-ar interesa doar locația. Nimic altceva

| DovleacTurbat explică (pentru ZokoZEW):

Mai multe informații? happy

| DovleacTurbat explică (pentru cfrtobias):

Nu e proastă să spună unde se află happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unii spun aiureli. Nu poti afla. nici politia nu poate afla decat daca pun in aplicare un mandat de la procuror. Se poate instala un program de urmarire pe telefonul persoanei dar este ilegal daca persoana urmarita nu este copilul tau sau in intretinerea ta, si trebuie sa ai telefonul in mana.

| Eriii a răspuns:

Am vazut mai demult pe yt reclame la aplicatii de genul(pentru persoane ciudate si obsedate sa isi gaseasca fosul/fosta si sa stie tot despre el/ea, inclusiv locatia, ceea ce e perfect normal). Nu stiu daca merg, probabil nu, dar poti sa incerci sa cauti pe play store sau ceva. Si stai chill, chiar daca e ilegal probabil nu o sa patesti nimic daca reusesti sa o gasesti si eventual sa o si hartuiesti sau mai stiu eu ce, pentru ca suntem in Romania.Dar ti-am zis, probabil nu vei reusi. Majoritatea aplicatiilor de genul cred ca sunt scam si probabil (si sper) te vei alege doar cu un telefon/laptop virusat.

| DovleacTurbat explică (pentru Eriii):

M-ai catalogat pe nedrept.
Știu că din întrebare se interpretează că sunt vreun psihopat obsedat sau ceva asemănător, dar nici măcar nu e vorba de mine, de 'fosta mea', 'actuala' și etc. Cui mă poate ajuta, îi explic in privat situația, iar daca consideră că am dreptate sau e un motiv întemeiat, să mă ajute daca nu să mă catalogheze cum dorește, dar din ce observ din răspunsuri, nu este posibil.

| haileewatson a răspuns:

Nu, nu se poate.

| Mihai0101 a răspuns:

NU!

| 1234568807 a răspuns (pentru ZokoZEW):

Politia nu da date personale despre alte persoana la oricine vine si le cere, poate tu vrei sa ii faci ceva rau acelei persoane, nu au de unde sa stie

| ZokoZEW a răspuns (pentru 1234568807):

Pai nu zic ca o sa ii de a, am zis ca ei pot

| NonZarek a răspuns:

Nu poți

| Brizbriz a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=familiy+location+sharing
insa asta e CU ACCEPTUL RESPECTIVEI PERSOANE, altfel e SERIOS ILEGAL

fara asta, numai politia are capabilitatea tehnologica sa localizeze un telefon, prin triangulatie GPS, si ei NU au dreptul sa localizeze pe cineva DECAT daca respectiva persoana cere ajutorul, se afla in pericol sau cu un mandat judecatoresc

si ei au limitare de tehnologie, cum nu au gasit-o in timp util pe fata aia violata si sechestrata din Caracal care a reusit sa dea un telefon care nu a fost localizat cum trebuie