| Rukataki15123 a întrebat:

Salut prieteni, am Samsung Galaxy J5 si i-am spart geamul. Intrebarea mea este daca ii pot schimba geamul adica touchscreen-ul banuiesc fara sa ii schimb si display-ul, ca asta n-are nimic.
Multumesc

4 răspunsuri:
| AndyTM a răspuns:

Eu cred ca il poti schimba cu alt ecram touchscreen.

| Dem0N a răspuns:

Poti daca i-ai spart doar geamul. Fiind Samsung gasesti destul de repede si destul de usor. Bafta

| Cronos126 a răspuns:

Desigur nene geamul e inaintea touchscreen-ul poate sa ii dea jos geamul si apoi inlocuieste touchscreen-ul si in final pune geamul la loc.O sa gasesti destul de rapid geam ca firma Samsung e una dintre cele mai bune firme de telefoane, am si eu Samsung galaxy s3 si e destul de bun daca te gandesti bine si folositor. Funda happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

În general, se schimbă tot ansamblul : Display + Touchscreen + Ramă!
Dar, dacă ai NOROC, poate găseşti un Service în care să-ţi schimbe doar touchscreen-ul :)

Toate cele bune!

Îţi doresc un Paște Fericit!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg