| SaRa13 a întrebat:

Hei! Am un Samsung Galaxy S3 si s-a spart geamul! Am vazut ca exista geam de cumparat si ca se poate schimba.
Display-ul se sparge repede? Adica daca incerc sa schimb acea sticla (cum am vazut in tutoriale) se poate sparge display-ul la cea mai mica greseala sau e rezistent?

*Funda! :*

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci asta la un service.Nu incerca sa faci tu daca nu ai mai reparat asa ceva.

| nrc1122 a răspuns:

Verifica in tutorialul pe care-l urmaresti ce unelte se folosesc si sa ai si tu neaparat aceleasi "scule". Si cumpara de aici un geam de Samsung s3 http://www.tradegsm.ro/......-3087.html (am presupus ca ai negru, dar vezi ca au si pentru alb, gri, albastru, maro, etc). Il poti schimba foarte usor, am facut-o si eu si-am cumparat de la tradegsm de acolo. Am vazut ca au si service daca te razgandesti;)