| zmudafaka133777 a întrebat:

Salut, recent mi-am pus o folie pe un iPhone XS, toate bune si frumoase, vad ca este putin crapata, intrebarea mea este... ecranul este crapat (tin se mentionez ca nu mi-a cazut) sau folia, am dat cu degetul in crapatura aia mica si se simte folia, deci doar folia e sparta, nu?

2 răspunsuri:
| SimonaSimona01 a răspuns:

De ce nu dai folia jos? Chiar dacă nu l-ai scăpat sunt și alte modalități de a se sparge. De exemplu un prieten de al meu s-a trezit cu telefonul spart când la scos din buzunar, nu știu cum s-a atins bricheta de ecran și dus a fost.

| TheTom7 a răspuns:

Daca e folie de aticala da o fara frica jos si uite te ca se lipeste la loc. Si faza cu bricheta cel mai probabil a apasat sau ceva pe el si s-a spart de la acel fier de la bricheta