| MaxKiller911 a întrebat:

Sony Xperia Z sau iPhone 5?

Răspuns Câştigător
| Alex1234123 a răspuns:

IPhone 5
RAM 1 GB
Display nici macar HD
Camera 8 MP
Camera secundara 1.2 MP HD
Bateria de 225 ore in 2G / 225 ore in 3G
iOS 6.1.4

Xperia Z
RAM 2 GB
Display FULL HD
Camera 13 MP
Camera secundara 2.2 MP FULL HD
Bateria de 550 ore in 2G / 530 ore in 3G
Android 4.1.2

Apple in genera face telefoane de fite.
iPhone 5 mai are defecte: lumina solara direct in camera devine mov, se zgarie usor cel negru si nu poti timite prin Bluethoot decat intre aparatele de la Apple + ca iti rebuie sim special

Sony Xperia Z este superior lui iPhone 5

16 răspunsuri:
| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

I Phone 5 clar!

| xDony a răspuns:

I Phone 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IPhone5

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Sony Xperia este si foarte rezistent si durabil ca un Samsung galaxy xcover. Sony Xperia Z declar castigator

| Mwha a răspuns:

Logic ca Iphone 5, dar daca nu esti sigur, uite cum le poti compara :
PASUL 1
intrii pe orange.ro
PASUL 2
sus o sa-ti apara CAUTA, scrii Sony Xperia Z, dai click pe primul link
PASUL 3
te intorci pe prima pagina, si procedezi la fel doar ca in loc de Sony Xperia Z, scrii Iphone 5
PASUL 4
dai in jos si o sa gasesti un buton COMPARA TELEFOANELE ( mai sus iti apare Sony Xperia Z; iPhone 5 ), dai click
PASUL 5
decizi ce telefon e mai bun! Succes!

| xxx8 a răspuns:

Eu zic ca Sony xperia z ULTRAwinking are procesor de 2.2 ghz quad core deci este boss peste toate telefoanele de pana acumawinking chiar si Samsung galaxy s 4

| davidtm a răspuns:

Eu zic ca xperia este de 10 ori mai bun, dar oricum iphone este de fite pentru ca numai bogati il au si smecheri, si vedetele.
eu as alege iphone 5!

| MaxKiller911 explică (pentru xxx8):

Sa stii ca nu numai procesorul conteaza, daca stam sa ne uitam la performante Z Ultra bate S4, dar alea sunt specificatii la care ramanem gura casca, dar ceea ce conteaza de fapt este exerienta de utilizare pe care o da fiecare telefon, degeaba ai tu procesor de 5 GHz quad-core daca se misca un dual-core de 1.5 GHz mai bine.
Zic si eu...n-am testat niciunul din telefoanele comparate, este doar o expresie big grin. Acum nu spun ca iPhone este mai bun, eu sunt fan Sony, ziceam doar asa ca nu conteaza doar specificatiile.

| xxx8 a răspuns (pentru MaxKiller911):

Pai deja sunt teste in antutu a telefonului Sony xperia z ultra si este peste Samsung s 4 cu vreo 5 -6 de punctewinking

| MaxKiller911 explică (pentru xxx8):

Ehh...daca ai vazut tu inseamna ca asa e big grin

| xxx8 a răspuns (pentru MaxKiller911):

Eu m-am referit in caz ca nu ti-ai dat seama la 5-6 mii de punctewinking

| DaN27 a răspuns:

IPhone 5

| MaxKiller911 explică (pentru xxx8):

WOW! rolling on the floor

| xxx8 a răspuns (pentru MaxKiller911):

Mda....nustiu de ce razi tu acolo...dar de fapt putin imi pasalaughing

| stroedaniel13 a răspuns:

Eu zic Sony... si chiar iti recomand sa arunci o privire aici: http://bit.ly/11Z5slp unde gasesti parerile celor care au cumparat deja acest telefon.

Le poti pune chiar si intrebari despre eventuale defecte.