| adriangrowinglife12 a întrebat:

Salut. Sunt la digi si tot timpul merge netul foarte foarte prost, eu am semnalul de la router full, dar netul merge de parca as avea o jumate de liniuta. Azi toata ziua nu a mers absolut deloc, imi si arata ca aceasta adresa de wifi nu are acces la internet. Dar asta doar azi s-a intamplat. Ideea e ca este foarte foarte prost internetul de la ei, pe toate jocurile pe care le joc arata ca am internet foarte slab, cu toate ca am semnalul wifi full. Precizez ca stau la tara, poate si de asta este problema? Dar avem antene aici pentru internet, din acelea foarte mari. Ce este de facut? Sa sun la ei? Sa ma bag la altcineva? Vodafone Orange? Voi ce spuneti? M.am saturat sa am net slab zi de zi.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Semnalul wi-fi de la router este full, fiindca e din router-ul din casa.
Conecteaza-te la router prin cablu si fa un test de viteza, pe site-ul Digi!
Daca viteza este mai mut de 10 ori mai mica decat ceea din contract, atunci suna la ei (Digi - service) si reclama problema!

| adriangrowinglife12 explică (pentru Bula):

Nu am PC sau laptop. Ma refer la telefon.

| Bula a răspuns (pentru adriangrowinglife12):

Telefonul nu e concludent.
Poti incerca o masurare de viteza de pe el, dar trebuie sa-l compari si la un alt router, unde merge bine internetul pe wi-fi.

| adriangrowinglife12 explică (pentru Bula):

Din moment ce nu merge absolut deloc internetul wifi cum pot sa intru pe net sa masor viteza? Acum sunt de pe alt telefon pe date mobile.

| adriangrowinglife12 explică (pentru adriangrowinglife12):

Am sunat la ei si cica ca da, ca la ei apare ca eu nu am niciun semnal si trimit o echipa maine aici...

| Bula a răspuns (pentru adriangrowinglife12):

Daca n-ai semnal deloc, atunci suna la service Digi.
Am scris mai sus.

Răspuns utilizator avertizat