| Jager a întrebat:

Salut.
Telefoanele pot fi ascultate chiar daca sunt blocate, stand pe masa sau in buzunar? Stiam ca te pot asculta cei din centrala doar cand vorbesti la el, dar se poate sa ti-l asculte inchis?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Telefonul nu funcționează închis. Deci nu, nu se ascultă închis.

| K0sti a răspuns:

Evident ca da! Doar daca-i scoti acumulatorul mai scapi! E destula informatie pe net, citeste!

| vladutcornel a răspuns:

În primul rând, nu ești destul de important ca să se sinchisească cineva să îți asculte telefonul.

Dacă o să devii vreodată, află că în mod normal SRI-ul poate să te asculte doar în timpul convorbirii, dar pe smartphone-uri, mai ales pe Android, e destul de ușor să te fraierească cineva să îți pună o aplicație care înregistrează fără să știi.