| Andrew1995 a întrebat:

Daca sun la un telefon fix pe centrala si centralista imi face legatura cu numarul de interior, poate sa imi asculte convorbirea fara ca eu sa sesizez? Daca raspunsul este da, cum se poate asculta convorbirea numarului de interior din telefonul centrala?

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Daca institutia respectiva are centrala telefonica antica, desigur poaate.Insa sa renuntat demult la acele vechituri si raspunsul este nu, deoarece odata legatura facuta intre cei doi, operatoarea este automat conectata si pregatita sa preia alte apeluri de catre centrala telefonica.Si daca este o institutie cu multe solicitari si cred ca asa este din moment ce are centralista, nu prea are timp sa se"delecteze" cu ascultarea deoarece nu are timp uneori nici sa respire pentru ea, asa ocupata este.Sa ai o zi buna!

| BiuL a răspuns:

Nu te asculta nimeni, numai daca esti ceva infractor si procurorul a autorizat interceptarea si inregistrarea convorbirilor laughing nu cred ca e cazul la tine.

| Trynda a răspuns:

Centralista nu te poate asculta. Cand comuteaza apelul tau pe alta linie ea nu mai are cum sa te asculte.