| Casian76 a întrebat:

Telefonul meu sta pentru a se încarcă complet în jur de 20 de ore si dacă îl utilizez în timpul în care e la încărcat se descarca.
Vi s - a întâmplat? Cunoașteți cazul? Să-l schimb? Am încercat cu 3 încărcătoare. Ieftine ce-i drept dar care încarcă ok alte telefoane de prin casa.

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Incerca cu alt incarcator si cablu pentru inceput. Daca se incarca greu e mai probabil de la incarcator decat de la baterie. Bateria te tine?

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Bateria este terminată. Mergeți la un service și schimbați bateria.

| m3m3sje a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa ai mizerie in portul pentru incarcare, ori te duci la service sa ti-l curete ori iei tu un servetel cu putin alcool izopropilic sau apa distilata si incerci sa il cureti in timp ce e inchis. Alte probleme ar mai putea fi: cablul de incarcare, adaptorul, bateria sau ceva intern ori rar softul

| Casian76 explică (pentru 4ndr33y):

Ma tine în jur de 4 ore

| Violleta2022 a răspuns:

Intai curata-l si adu-l la stadiul initial (factory settings), ca ai prea multe aplicatii pe el, care ruleaza, si-i consuma bateria.
Daca nici atunci nu se schimba stadiul bateriei, va trebuii sa cumperi o baterie noua.

| mitzok a răspuns:

Bateria este proasta, Daca ai telefonul de mai mult de 3 ani si ai schimbat deja bateria si tot ce ai zis tu acolo inseamna ca trebuie sa schimbi telefonul.