| Alexandru_Nita_2001 a întrebat:

telefonul meu are niste probleme.
Nu se mai incarca, desi imi arata ca se incarca. Aseara era la 47% sa l-am bagat la incarcat peste noapte si de dimineata era la 44, l-am mai bagat un pic si era 42.
Am incercat si cu mai multe incarcatoare dar degeaba. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inchide-l si redeschide-l. Daca nu-si revine fa un backup si apoi da factory reset.
Daca nici asa nu merge trebuie dus la resoftat. Nu sunt incarcatoarele de vina.

| Alexandru_Nita_2001 explică (pentru Salontanul):

Merci pentru raspuns, I-am dat factory reset si acum se incarca!
Ale naibii telefoane chinezesti (UMI Rome X)

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandru_Nita_2001):

Toate fac la fel. Am vazut si Samsung facand la fel. Ma bucur ca ti-a mers!

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

S-ar putea mai mult ca sigur ca bateria telefonului sa nu mai fie buna.

| scarlatpaul a răspuns:

Încearcă să faci o calibrare la baterie, adica să lași bateria să se descarce complet până se oprește telefonul, apoi să o încarci 100%