| FaneFane6564 a întrebat:

Salut.Tocmai ce mi-am spart ecranul la telefonul(Huawei P10 lite) si nu stiu cat costa sa il schimb.

5 răspunsuri:
| Drîgă_Andrey_2000 a răspuns:

100-150 depinde de mana de lucru

| cfrtobias a răspuns (pentru Drîgă_Andrey_2000):

130 scria ca coasta doar ecran + schimbare

| Bogdan70001 a răspuns:

Fii atent, doar ecranul sau si display-ul? Daca este doar ecranul se repara ieftin, daca este si display-ul creste pretul cu MULT

| FaneFane6564 explică (pentru Bogdan70001):

Cred ca este doar ecranul, deoarece funcționează la fel ca înainte si pe zona unde e spart.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru FaneFane6564):

Display-ul nu are legatura cu functionalitatea telefonului. daca doar ecranul este spart atunci vei vedea doar crapaturile de la ecran, daca este si display-ul atunci vei observa pete, dungi urme galbene sau altele.Cel mai bine se observa cand telefon este deschis pe o suprafata alba. Poti cauta pe google o imagine alba, pui imaginea in fullscreen si vezi daca observi ceva urme. Daca nu sunt insemna ca display-ul nu are nimic, daca sunt insemna ca si display-ul este spart