| Madagentiana300 a întrebat:

Acum câteva zile mi-am scăpat telefonul Samsung galaxy s6 pe jos și s-a spart ecranul.Toch-ul nu mai merge în rest merge și pe ecran a apărut ceva de culoare mov. Cam cât mă costa? Oare s-a spart displayul?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, din păcate displayul e dus, trebuie schimbat, preturile nu sunt peste tot la fel, depinde unde stai, unde il duci sa il repare, dar chiar si daca l ai duce la garantie presupunind o secunda ca ar fi telefonul in garantie, nu o sa il repare gratuit, deoarece defectul este provocat de tine, reparatia te poate duce c am 150-200 roni asta in cel mai fericit caz, tu sa ai banii ăstia pregati ti pentru orice eventualitate, si cand il duci la reparat, cei de acolo i ti vor spune ei cît te costă.

| Mefi a răspuns:

Trebuie sa iti schimbe display-ul, daca zici ca asa iti face si te costa 350 Ron, la mie atat a fost sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot pe la 300 lei m-a dus și pe mine. Ce ciudă mi-a fost când l-am spart. Nu o duceam deloc bine cu banii.

| Madagentiana300 explică (pentru Mefi):

Mulțumesc mult

| Madagentiana300 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc

| Madagentiana300 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Oare poate sa îmi salveze tot ce am pe el?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Madagentiana300):

Daca ai cablu de date da, îi spui celui de acolo sa le descarce pe stic, dar trebuie sa ai tu stikul tau, ai card de memorie in telefon?

| Madagentiana300 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cred ca da