| Crazy94 a întrebat:

am nevoie de un program pentru wifi de la reteau mea... adica sa fie un program care il instalez in PC si cind il pornesc sa ma pot conecta la wifi de la telefonul mobil.
Este asa program?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Trebuie sa cumperi asa ceva:
http://www.emag.ro/router-wireless-d-link-dir-600/pd/EJM22BBBM/
sau
http://www.emag.ro/......EQTRMBBBM/
-ele vin cu CD de instalare. Se instaleaza foarte usor, urmezi intructiunile de pe CD.
-Reteau este asa. Cablul de internet intra in router. De la router te duci tot cu cablu la PC. Celelalte dispozitive se vor conecta prin wi-fi.(telefon, laptop). Nu le faci nicio setare, decat le introduci parola. (la instalarea router-ului iti alegi un nume de retea si o parola). Astea nu trebuie sa le dai la nimeni.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu. Telefonul mobil are in el instructiunile de conectare prin wi-fi. Nu trebuie sa faci nicio setare. Trebuie sa bagi doar parola.

| Crazy94 explică (pentru horia2012):

Nu mai inteles... eu acasa nu am retele wi-fi, si intreb daca este vreun program la Pc care activeaza retele wi-fi pentru telefpnul tau sau pentru altii.

| horia2012 a răspuns (pentru Crazy94):

Nu. Program nu este. Exista router. Cu el construiesti o retea wi-fi prin care conectezi mai multe dispozitive.

| Crazy94 explică (pentru horia2012):

Si cum fac asta?