| Loto99 a întrebat:

Salut Tpu.Am o problema azi am umblat pe facebook si am dat pe o chestie dinaia ce spune poza ta de profil despre tine.Asa am da si cand am intrat mi-a zis ca am bateria de la telefon infectate si se va descărca mai repede.Țin sa mențin ca am Samsung GalaxyCore Prime.Am instalat si doua antivirusuri.Mie frica si mi se pare ca chiar se descarca mai repede sau este din cauza la frica? Am dat de 3 ori pe antivirusuri (AVG, B antivirus )sa scanere telefonul si spune ca nu s-a detectat nici un virus. VA ROG sa ma ajutati imi este frica.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Anunturile ca ai virusi, ca ti se descarca bateria sunt false happy sunt simple reclame ca sa iti instalezi diferite aplicatii de care nu ai nevoie si care ele insele odata instalate sunt ca niste virusi care iti incetinesc telefonul si iti consuma bateria degeaba. Intotdeauna cand vezi reclame de genul asta, nu instala nimic din ce iti recomanda si nu le da importanta happy

2 răspunsuri:
| Zazy a răspuns:

Dou antiviruşi se resping! Nu vor face treabă bună, amândoi. Îţi va afecta telefonul. Dezinstalează unul, şi lasă-l pe cel mai bun!

| Loto99 explică:

Gata numai am nevoie - mi-a fost atât de frica încât ma gândeam ca se duce prea repede bateria...M-am culcat =]] si cand m-am trezit si m-am băgat pe telefon nu avea nimica