| Golofca22 a întrebat:

Am o problema cu căștile.Am o pereche de căști Nokia și un telefon Samsung express 2.Chestia e ca atunci când conectez căștile la telefon și selectez o melodie nu se aude bine adică unele cuvinte nu se aud bine sau se aude cu tot fel de sunete.La căști am un fel buton patrat cu inscripția Nokia pe el.și ca sa se auda bine trebuie sa țin apăsat de buton și mă doare mana la un moment dat.Ce-as putea face? Funda+vot

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Aceasta e o problema des intalnita cand incerci sa folosesti casti de la un alt producator...
Probabil nu te pricepi cu electronica, astfel incat sa modifici circuitul castilor, dar daca te pricepi si ai putin fludor si un letcon se rezolva usor, trebuie sa dai jos acel cauciuc si sa faci conexiunea intre doi pini, sunt alaturati unul de celalalt, cand pui sa faca contact vei observa ca se va auzi normal.
Iar daca nu vrei sa le inlocuiesti ar mai fi sa pui ceva ce sa apese acel buton apoi peste acel "ceva" sa pui un elastic sau ceva care sa il tina apasat.