| Sandu_Daniel_Dan_1999 a întrebat:

am o problema cu telefonul Allview P6 life...
Problema este ca telefonul imi spune ca n.am destula memorie desi am 8GB memorie interna plus un card de 4 GB di am instalat in telefon numai Facebook, Indtagram, Messenger, si WhatsApp am incercat sa le mut pe card dar degeaba
Am Android 4.4.2 pe el si nu stiu cum sa fac am destul spatiu dar..nu mai pot instala nimic si stiu ca imi mai trebuie root sa le mut dar nu stiu cum... dati.mi un tutorial ceva va rog sau ajutati.

Răspuns Câştigător
| jonelx6 a răspuns:

Memoria unde iti pui tu muzica nu coincide cu cea in care iti intra aplicatiile. Si aia e de obicei de 1 gb. Du-te la setari/aplicatii si acolo vezi cat ai disponibil. Si cu aplicatiile alea, 1gb ( care e de fapt vreo 800 mb) se umple repede. Fb iti ia 230 mb cu toate resursele sale, whats app si celelate cam la fel. Daca vrei sa maresti spatiul dedicat aplicatiilor foloseste site-ul asta
http://www.androidro.ro/......w-p4-life/

2 răspunsuri:
| Santo2190 a răspuns:

Salveaza tot ce ai nevoie pe pc sau pe un stick ceva, si dai o resetare din fabrica telefonului

| Sandu_Daniel_Dan_1999 explică (pentru Santo2190):

Am incercat...