| Skunkie13 a întrebat:

am o problema cu telefonul. Cand bag castile in mufa mi se blocheaza, imi da un freeze total, iar cand le scot totul este perfect normal. Daca tin castile prea mult inauntru se restarteaza.
Daca ma puteti ajuta...

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Daca face la fel cu mai multe perechi de casti, inseamna ca a intrat ceva in mufa sau s-a dezlipit de pe placa de baza si acum face un scurt cand bagi castile. Solutie: service.

Foarte putin probabil: ai instalat o aplicatie sau un update care monitorizeaza dispozitivele audio la nivel hardware, si acea aplicatie o ia razna pe telefonul tau din cine stie ce motive.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Căstile nu se potrivesc cu telefonul tau, sau mai pe scurt, telefonul nu le recunoaste.

| Skunkie13 explică (pentru tpuuser999):

Alte casti merg, chiar si de iphone (am un Samsung galaxy J5)

| tpuuser999 a răspuns (pentru Skunkie13):

Atunci raspunsul e evident: castile s-au uzat si fac scurt undeva pe fir sau la speaker. Bine ca nu a patit ceva telefonul. Fa o investitie de 20 de lei si ia-ti alte casti.

| Nextone a răspuns (pentru Skunkie13):

Si eu am J5 si patesc aceladi lucru