| IonutttAlin a întrebat:

Am primit o factura de la Vodafone, de abonament, cu plata de 400 lei. Este normal?

12 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Pai tu stii ce ai folosit poate ai vorbit mult in alte retele sau n-ai avut internet destul si ai facut cost, de nu e bine poti merge acolo sa ii intrebi sau vezi in factura de ce

| ibaal a răspuns:

Depinde ce abonament ai. Adica daca ai depasit ...cam da. Tu intreaba-i. Suna la ei sau mergi la un magazin si spune-le.
Iti explica de ce ai atat de plata.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca-i normal, daca-i pe numele tau si ai contract cu Vodafonul, atunci este foarte corecta!

| cfrtobias a răspuns (pentru Violleta2022):

Dupa tine e bine sa iti faci propria firma de retea? ca nici 1 nu e bun atunci

| Violleta2022 a răspuns (pentru cfrtobias):

Cand vei avea puterea financiara a unui gigant ca Vodafon sau Optus, te sfatuiesc sa-ti faci propria retea de telefonie, pana atunci, ai doua optiuni:
- platesti facura si poti vorbi la telefon
- sau nu platesti si ti se blocheaza telefonul, ramanand fara posibilitatea sa mai poti vorbi. In plus, vei fii executat silit de catre judecatorie, pentru neplata facturii telefonice.

| cfrtobias a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu ai fi zis la fel la orice retea si de era pentru Orange ca e normal happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cfrtobias):

Bineinteles! Atata la Orange cat si la Vodafone, sunt aceleasi reguli, acelasi fel de contract si acelasi fel de facurtare.
Nu iti permiti sa platesti telefonul, nu-ti cumperi telefon, ca se poate trai si fara el, asa cum s-a trait mii de ani pana acum, fara telefn.
Eu nu stiu pe ce planeta traiesti tu, dar cand ai un abonament la un furnizor de telefonie, electricitte, gaze sau apa, trebuie sa le platesti, ca de nu, ti le taie si nu mai beneficiezi de ele.
Este foarte normal sa trebuiasca sa platesti, ca de aia ai telefon si-l folosesti.

| cfrtobias a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai eu stiu ca trebuie platit da ai fi zis ca e cel mai naspa la Vodafone ca si alte retele

| Violleta2022 a răspuns (pentru cfrtobias):

Tarifele sunt la fel la toate retelele telefonice. Bav\iul este ca trebuie sa platesti cat ai consumat, ca nu te scuteste nici un furnizor de lata facurii, s ate lase sa vorbesti pe gratis sau sa folosesti internetul pe gratis.
Daca stii ca nu poti paltii 400 de eli, de ce ai consumat atat de mult? Vorbit pe telefon mobil, sau international, sau poate ai privit filme pe telefon... toate astea sunt foarte scumpe, si de aici facutura telefonica atat de mare.

| RAY a răspuns:

Poti cere factura detaliata si vezi de ce e asa mare cost

| Adi88 a răspuns:

Ai vb mult la 0900000900 de asta. Lasa gagicile virtuale si ai sa vezi ca, costurile scad