| PinkY a întrebat:

Ce se intampla daca nu platesc o factura la abonament (vodafone)?

Răspuns Câştigător
| radu01 a răspuns:

1. Ti se taie telefonul.
2. Ajungi la tribunal.
3. O sa fi trecuta pe o lista de rau platnici si nu o sa mai poti face imprumuturi, credite, rate etc.

Depinde cat de mult esti dispus sa amani achitarea facturii.

Sfatul meu este sa faci rost cumva de bani si sa platesti.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa perioada de gratie daca nu platesti factura risti sa-ti anuleze abonamentul.

| sorosalina a răspuns:

Momentan nimic trec anii se strang penalizarile si dupa 4-5 ani te trimite in jutecata cam 1000 euro te costa

| monyk a răspuns:

Buna, nu sunt pe Vodafone dar ma gandesc ca la orice retea, e o perioada de asteptare, cred ca vreo 14 zile asteapta daca nu ai platit la timp, apoi iti vor trimite o multime de mesaje sigur sa te atentioneze, poate duce la blocarea numarului; vei putea sa fi sunata dar nu vei putea sa suni; apoi cand vei plati, iti va lua bani in plus pentru intarziere de plata.Ar fi de preferat sa platesti, daca nu platesti deloc in timp de nu stiu cat timp, iti vor trimite o citatie, apoi tot felul de chestiuni juridice, se poate ajunge chiar la tribunal daca nu mai platesti delocwinking.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Se suspenda abonamentul happy. Adica nu mai poti da telefoane, doar poti primi [ asa era la mine mai acum cateva luni ( 2 - 3 ) ]

| NickoS a răspuns:

Daca nu platesti ti se intampla ce au spus ceilalti. Daca nu ai bani momentan, poti face o amanare: "Pentru a face o amânare sau o confirmare de platǎ, apelează gratuit *224."

| dulcik a răspuns:

Iti taie abonamentu pana il platesti la loc.numai poti sa suni

| Deby' a răspuns:

Iti suspend abonamentul pana cand o platesti, si iti adauga penalitati. Daca nu o vei plati in cateva luni, te pot da in judecata! Bineinteles, tu suporti cheltuieliletongue!

| α ι ԃ α . : ( a răspuns:

● mie mi-a oprit tonul. Când nu am plătit în ziua dorită de către dânşii. Dar m'au mai şi penalizat.
●Pupici pa pa drăguţ'o.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

şi eu sunt în aceeaşi situaţie şi vreau să întreb dacă am o facturaă de 300 de lei şi nu o plătesc deloc mă poate da în judecată sau ceva de genul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu vei mai putea apela sau trimite mesaje, in al-2-lea rand iti va trimite scrisori si facturi de la o firma de recuperari, in al3-lea rand dosarele ajung la tribunal, abonamentu este anulat, dupa judecata tot ei vor pierde, deoarece ei vand telefoane pe propria raspundere, nu are forta de a pune sigiliu pe bunuri materiale! multumesc!

Răspuns utilizator avertizat
| OmNom a răspuns:

●Nu mai poti da telefon dao sa primesti si apoi cand il platesti dai cat nu ai dat pe lunile neplatite+ o taxa ca sa il puna din nou