| whatisthis19 a întrebat:

SALUT TPU! Am și eu o întrebare, ce telefon ar merita să imi iau dintre Samsung galaxy S8 si iPhone 8 plus?
Care credeti că e mai bun?

Răspuns Câştigător
| Ionut659 a răspuns:

S8 este foarte bun și iphone 8. Caută pe google s8 vs iphoneul 8 și a să vezi toate diferențele și asemănările dintre ele. Eu spun că un s8 e foarte bun dar dacă vrei ceva care este mai bun este s9. S9 merită fiind chiar cu puțin mai slab decât s10 și este același lucru cu s10 și s20 doar că este mai mică performanța. Iati s9 că merită foarte mult fiind cel mai bun telefon între gaming și office. La iphone nu am decât o recomandare. Iphone x. El merită cel mai mult fiind că un s9 doar că mai puternic. Restul iphoneutilor nu merită. (Părerea mea)

S9=2450 lei(eMAG)
Iphone x=2999 lei (eMAG)

În euro.

S9=505,19 euro
Iphone x=618, 40 euro.

Info s8 strict.

S8 (1800 lei)este foarte bun dar nu prea mult pentru gaming. Are o baterie mare și o calitate video bună.
Iphone 8(2300 lei) are un dizain învechit ca la celelalte iphoneuri. Bateria e ok și merge bine dar la fel ca s8 nu pentru gaming.

Un telefon de gaming este iphone x și s9 la un preț bun. Mai bine mai pui bani și ți le iei sau cum vrei tu. S8 și iphone 8 nu merită. Nu pentru gaming 100%. Mai bine îți iei o consolă în loc de s8 sau iphone 8. Nu merită telefoane mai mici de s9 sau iphone x. Asta e tot ce trebuie să știi.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S8 are un display mai bun fiind 2k, 4 giga și o baterie mai mare

| Ineys a răspuns:

Pentru jocuri cred ca iPhone. Pentru orice altceva Samsung.

| Erik55 a răspuns:

Iphone 8 plus a fost o gramada de timp cel mai bun telefon din lume...
Multi chiar și acum ar opta pe un iPhone 8 in locul oricărui alt telefon