| Marius12345283k a întrebat:

am și eu o întrebare.
De câteva zile nu mi se încarcă telefonul, adică dacă am sub 15% baterie și-l pun la încărcat nu-mi arată fulgeru' pe tel( ceea ce se întâmpla mereu) dar nici nu-mi spune că nu am baterie, pur și simplu conectez încărcătoru' și telefonul se comportă exact cum ar trebui cu excepția încărcării, mai bine spus se descarcă. Am încercat și alte încărcătoare și nu merge, ce-mi sugerați?

5 răspunsuri:
| bmerry a răspuns:

Nu te pot ajuta, dar in cazul in care este vorba de un telefon marca Apple, poți intra pe grupul de Facebook Apple România, iar acolo exista și câțiva specialiști care te-ar putea ajuta happy
Sunt sigura ca exista grupuri de genul acesta și pentru alte mărci de telefoane.

| anonimg a răspuns:

In cele mai multe cazuri problema se rezolva la o repornire a telefonului.

| Iuli122122 a răspuns:

Alta priză laughing) Glumesc mergi la un reparator de incredere nu toti „maestrii"

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa cureti mufa de alimentare (micro USB).
Deseori gaura se umple de praf si scame din buzunar, iar dupa un timp mufa incarcatorului nu mai intra complet si nu face contact, nu se incarca.

Curatirea o poti face cu un ac subtire, la lumina puternica, cu mare grija.
Poti indeparta mizeria scoasa, prin suflare cu gura.

| LzzD a răspuns:

Incearca cu un alt incarcator, sa vezi daca e de vina telefonul sau incarcatorul