| ogrGeT a întrebat:

am un galaxy y si as vrea sa ii fac un update, ma intreb daca cumva pot reveni la versiunea anterioara in caz ca nu functioneaza ceva, Daca ii dau wipe data + cache imi evine la versiunea de baza?

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Facand wipe data si cache,nu faci altceva,decit sa stergi toate datele personale(conturi mail,etc,)aplicatiile instalate ulterior, parole ale unor retele wifi-in cazul cand ai asa ceva, cache ale aplicatiilor instalate.
ca sa revii la versiunea anterioara, trebuie sa resetezi sistemul din fabrica, sau sa resetezi telefonul cu ajutorul lui odin.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon NU are update "oficial" - ultima versiune de Android este 2.3.5 (Gingerbread) - vezi linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y_s5360-4117.php

Şi nici NU va avea un update oficial deoarece este un model slăbuţ şi NU va "duce" altă versiune superioară!

Deci, NU te sfătuiesc să faci un "update" neoficial de pe diverse site-uri : vei ajunge să blochezi telefonul sau să sacadeze în aplicaţii.

Iar apoi DEGEABA îi dai "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) - aşa cum spunea @supermdmario - că NU îţi va "reveni" la Androidul iniţial/original!

Va trebui să-l resoftezi cu versiunea iniţială de Android!

Toate cele bune.