| Norby9 a întrebat:

am un IPhone 3gs vers. soft 5.1.1 jailbreak, mi se inchide brusc telefonul, bateria find pe la 70 % 80% 90% si porneste doar bagat in priza sad! cand este pornit fara a se inchide el singur si il inchid eu porneste fara a fi bagat in priza! aveti ceva ideei care ar putea fi problema? daca puteti sau v-ati confruntat si voi cu aceasta problema va rog sa ma ajutati...

2 răspunsuri:
| Negulescu_Andrei_1975 a răspuns:

Ori este problema de la soft ca normal tu trebuia sa ai IOS 3.Infine trebuie sa il resoftezi sau daca nu bateria are probleme la un cip.Cel mai corect este sa il resoftezi ca din fabrica cu tot cu OS adica complet.ATENTIE! scoate cartela din telefon, conecteazal la o sursa de curent si activieazati WI-FI-ul in timpul resoftarii.

Sper ca ti-am fost de folos...

| theonlyonexx1 a răspuns:

Aveam probleme de genul cu iph 4 cand am facut jailbreak ciudat e ca i-am facut de multe ori jailbreak si nu avea nimic pana am incercat alt program de jailbreak. snowbreze imi facea probleme cu redsnow mergea bine.