| macholyco a întrebat:

Salut TPU
Am un iphone 5 si nu mi se incarca calumea, cablul usb nu este original si am doua adaptoare, una cred ca e originala, doar cu aia care cred eu ca e originala, se incarca ieri pana la 40, dupa o lua greu tare, astazi pana la 20
Am incercat sa il incarc cu un incarcator original si a mers 100% deci nu este de la telefon.
Intrebarea mea este, ce sa mi cumpar cablu usb original sau adaptor original?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumperi încarcator original, nu il mai incarca cu chinezisme ieftine si care nu sunt compatibile cu telefonul ca îl strici, daca esti din Bucuresti, mergi in zona universitatii la originale.ro si acolo au accesorii originale, adică, incarcatoare, cabluri de date huse, handsfree pentru toate mărcile de telefon mobil. Daca nu îi i ei ce i trebuie telefonului îi vei scurta atit viața bateriei, cît si unele piese din telefon se pot arde din cauza ca este forțat sa incarce cu tot felul de incarcatoare care nu sunt pentru el.

2 răspunsuri:
| CrystyCRS a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa cumperi cablu usb original happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă.