| Catalin_Lacatus_1999 a întrebat:

am un iPhone 6s și am o problema zic eu, când vreau sa fac screenshot și țin mai mult de 6 secunde butonul de power și home telefonul se oprește din senin și se restartează,
Ce ar putea fi (software) -( hardware)?
Am IOS 14.2

4 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Ideea e sa le apasei in acelasi timp si sa nu tii asa de mult. Merge la sigur, nu e o problema. Cred ca apesi inainte pe power.

| mastadont a răspuns:

Nu e nici o problemă, e o comandă de restart a telefonului dacă e blocat sau dacă ai alte probleme. Se numește hard reset și este foarte utilă uneori. Pentru screenshot e suficient să ții apăsat vreo 2 sau 3 secunde.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Partea cu resetarea este normala, ceea ce inseamna ca tu tii mai mult apasat pe butonul de wake up/sleep. Incearca sa le apesi fix in acelasi timp (cam 2-3 secunde, dupa eliberezi butoanele). Incearca prima data sa apesi pe butonul de home si apoi pe celalalt.

Numai bine!

| badpanda a răspuns:

Tu esti problema.
Cand faci screenshot trebuie sa tii apasat maxim o secunda butonul de power.