| tiranianuuu a întrebat:

Am un J5 2016 si mi-a cazut in Antigel si are cateva problema
1: Butonul Home nu functioneaza
2big grinifuzorul din spate se aude doar cand primesc SMS, daca vreau sa ascult muzica nu se aude deloc orce sunet nu se aude in afara de cel de la SMS
3: Difuzorul din fata nu se aude cand vorbesc cu cineva la Telefon
4:Se restarteaza ..Rar da bine cele cu difuzoarele le-am facut sa functioneza temporar cu o aplicatie dar naa...Si inca telefonul este in garantie.

8 răspunsuri:
| BeSmart17 a răspuns:

Deci! Mi s-a intamplat! Il bagi intr-o punga cu orez pe timp de noapte! Mi s-a intamplat la fel cu difuzoruldar nu si cu butonul de home(p.s eu am j5 2015

| Iunix a răspuns:

E în garanție, și crezi că o să ți-l repare pe gratis când or să-și de-a seama că a căzut în antigel și implicit e vina ta? Îți spun eu, fără să mai stai să citești termenii garanției că în general un aparat poate fi dus în garanție doar dacă se strică singur, adică îl folosești în condiții normale și se se strică singur. Deci, orice aparat care se strică din cauza utilizatorului ( și nu numai ) își pierde garanția.

| Tukann a răspuns:

Garantia nu rezolva asa ceva cand vad ca are urme de lichid in el...iar la cat e de puternic antigelul sigur a ars tot pe acolo. Nu cred ca ai soluțiie decat sa cumperi altul

| tiranianuuu explică (pentru BeSmart17):

Am incercat...dar degeabasad

| BeSmart17 a răspuns (pentru tiranianuuu):

Dar cat l.ai tinut in punga cu orez?

| Iunix a răspuns (pentru BeSmart17):

Tu l-ai scăpat în apă sau în antigel?

| tiranianuuu explică (pentru BeSmart17):

6-7 ore

| BeSmart17 a răspuns (pentru Iunix):

In lapte dar a avut aceleasi,, simptome"