| Ishq333 a întrebat:

Voi ati mai patit sa vi se "incurce" difuzoarele telefonului intre ele?
Adica atunci cand vorbesc cu cineva la telefon, vocea persoanei respective se aude in difuzorul mic(cel pe care il pui la ureche), iar cand dau pe difuzor, desi ar trebui sa se auda in difuzorul mare, de pe spatele telefonului, vocea acelei persoane se aude tot in difuzorul mic. :-|
La muzica merg amandoua(adica de cele mai multe ori functioneaza doar cel mic, de rareori merge cel mare, asa cum ar trebui). La fel si cand ma suna cineva: uneori sunetul de apel se aude in cel mic, alteori se aude in cel mare.
Am apelat *#0*# de mai multe ori si cand am testat difuzorul iar s-au incurcat (ba mergea cel mare, ba cel mic). Se comporta de parca difuzorul mare i-ar zice celui mic "N-am chef azi sa functionez, ia-mi tu locul" laughing Si se pare ca difuzorul mare devine tot mai lenes, pentru ca rareori mai functioneaza si el… sad
Este vorba de vreo setare, ceva, sau nu mai face contact difuzorul? Mentionez ca azi, 26.09. 2014, s-a intamplat pentru prima oara (cam pe la ora 12 si de atunci o tot tine asa si deja m-a innebunit de cap). Am telefonul din februarie si pana acum nu mi-a mai facut asa… E cazul sa il schimb (inca este in garantie) sau se rezolva cu o setare, ceva?
PS: este un Samsung Galaxy Trend Plus (GT-S7580)

Răspuns Câştigător
| CezaraEM a răspuns:

Ar trebui sa mergi cu el la magazinul de unde l-ai cumparat si sa vorbesti acolo, mai ales ca ai garantie la el. Il poate duce la service si ti-l repara sau iti da altul (eu am patit asa, am dat suc pe el, l-am dus la magazin si mi-a dat altul iar ala care a fost vatamat, a ramas la ei).
Nu cred ca exista vreo setare si chiar daca exista, poti intreba la magazin, "intrebarea moarte n-are". Nu are rost sa stai asa cu el, se poate strica.
Bafta! Funda?

1 răspuns:
| alex291 a răspuns:

Il poți duce la magazinul de unde l-ai luat sa ți-l repare gratis dar îți trebuie: chitanța de garanție + cutia originala a telefonului.