| misticname a întrebat:

Am un Nokia 5230, asa si ecranul mi-a crapat insa touchscreen-ul inca merge.Ce imi recomandati sa fac, am cum sa il repara acasa?big grin

Răspuns Câştigător
| FlorinFindus a răspuns:

Poti trebuie sa cumperi un ecran sau carcasa ca are si ecranul inclus

8 răspunsuri:
| misticname explică (pentru FlorinFindus):

Nu pot sa il lasa fara ecran, sa ramana numai cu touch-ul big grin?

| MCG a răspuns:

Nu prea ai cum sa il repari acasa, se recomanda inlocuirea capacului superior findca daca iti ajunge apa la touchscreen o sa se strice in caz ca pici apa pe el...Bafta la schimbat!

| RIP a răspuns:

Nu merge sal repari acasa
daca iti mai merge tachul inseama ca ori este crapat pe dinauntru ori este oar putin crapat pe dinafara

| misticname explică (pentru MCG):

Spune-mi te rog nu pot sa il las fara geamul din fata care apara touchscreen-ul?big grin

| MCG a răspuns (pentru misticname):

Din pacate nu, risti sa spargi touchscreen-ul, daca pica apa pe el iar e rau, il zgarii si asa mai departe, NU RECOMAND SA STEA FARA CAPAC!

| MiculFaraon a răspuns:

Nu acasa nu ai cum. Te poti duce cu el de unde ai tu abonament adica Orange/Cosmote/Vodafone si ei iti vor lua telefonul si ti-l vor trimite la un service. Bafta.

| misticname explică:

Ok mersi mult

| Zoey112 a răspuns:

Trebuie sa inlocuiesti ecranul pentru asta poti sa mergi la service.
dar daca merge touchscreen-ul si ecranul e doar putin crapt atunci eu nu as face nimic