| Robitu_Andrei_1999 a întrebat:

Salut tpu.Am un Orange rono si vreau sa ma duca mai mult bateria.Ce aplicatie pt baterie sa folosesc si gum sal las la incarcat? Cat timp se incarca pot sa ma joc pe el?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt aplicatii de economisire: https://www.google.ro/#q=aplicatie+economisire+baterie+android
si poti sa opresti internetul cand nu-l folosesti. De incarcat nu trebuie sa-ti faci probleme. El se opreste singur cand este incarcat. Cat se incarca poti sa te joci dar va dura mai mult incarcarea.

| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

Cand se incarca nu este recomandat sa te joci pe el.Incearca aplicatia easy battery saver din google play.