| Manaila_Cosmin_1998 a întrebat:

Am un Orange Rono cu butonul de power stricat. Pana acum am reusit sa il folosesc datorita unei aplicatii dar acum mi s-a inchis ramanand fara baterie. Stiti vreo modalitate prin care sa il deschid?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Fara buton slabe sanse, poate doar daca atingi contactele de pe placa de baza. Du-te la un service sa iti puna butonul ca nu iti ia atat de mult pe acel buton.

| Manaila_Cosmin_1998 explică (pentru danutzu96):

La inceput a mers. Acum nu merge nici daca apas cu ceva. Cred ca trebuie schimbat cu totul, nu doar pus buton.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul si factura acestuia de achizitie intr-un magazin Orange Shop; telefonul va fi verificat si dupa caz trimis pentru a fi reparat catre service-ul autorizat.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Manaila_Cosmin_1998 explică (pentru OrangeHelper):

E luat la mana a doua si nu am nimic la el. O sa ma duc sa incerc de luni, multumesc.