| Insidious a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Gio, si de vreo luna tot apare "Numai apeluri de urgenta". Nu mai pot sa dau, sau sa primesc apeluri (nici macar mesaje). Am crezut ca e cartela uzata, si am luat alta de la Cosmote. A mers vreo 2 zile, apoi iar apare acelasi lucru. Daca-l tin inchis peste noapte, a 2-a zi iar isi revine si merge doar timp de 2-3 zile. Telefonul nu cred ca are probleme (nu are nici macar 1 an). Am am auzit pe mai multi cu problema asta, dar n-am vazut sa zica si rezolvarea ei. Aveti idee de la ce este si cum pot sa rezolv? Mersi mult. Funda si toate cele.

2 răspunsuri:
| CreierSupersonic a răspuns:

Uita-te daca toti pinii fac contact cu cipul de la cartela, exista posibilitatea sa fie unul rupt sau sa nu faca contact(poti pune o foaie de hartie impaturita peste cartele si dupa aceea sa adaugi bateria)

| Insidious explică (pentru CreierSupersonic):

Pai da. Dar asa dintr-o data? Eu n-am umblat la el, nu l-am scapat. Si culmea, de ce dupa ce-l tin inchis o noapte, iar merge timp de vreo 2 pana sa apara meajul ala cu "Numai apeluri de urgenta"? Chiar n-am idee.