| MegaProXtreMm a întrebat:

..Am o problema in privinta cu telefonul..Nu mai pot sa sun, sa trimit mesaje si nici sa primescstraight face...Imi scrie pe ecran "Numai apeluri de urgenta"..Prima oara am crezut ca mi s-a demagnetizat cartela dar mie imi arata ca am semnal:-s..Am incercat sa scot bateria, cartela.dar nu a mers nimic.Ce ar trebui sa fac? Dau funda pentru cel mai bun raspuns:*

Răspuns Câştigător
| AnneMăă a răspuns:

Buna! Ti s-a demagnetizat cartela ca mi s-a intamplat si mie. Du-te la Orange sau Vodafone sau ce retea esti tu. Si o sa iti schimbe cartela [o sa ai acelasi numar / aceleasi numere de telefon din agenda si ce mai ai tu pe cartela. Pentru ca iti pune cartela ta pe o "cartela" mai mare, o pune la un calculator si transfera datele de pe cartela ta pe cea noua, dar vezi ca iti trebuie buletin. in caz de ai sub 14 ani ia'ti un parinte sau un prieten cu tine care are buletin kiss ] Sper ca te'am ajutat cu raspunsul meu >big grin

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu mai ai credit sau n-ai platit factura si au blocat apelurile pana cand platesti sau reincarci, nu e o problema tehnica

| dragosh57 a răspuns:

Seteaza semnalul pe manual si apoi pe automat...o sa isi revina, asa am patit si eubatting eyelashes

| Nallen a răspuns:

Pai... scoate cartela si apoi reporneste-l, apoi il inchizi din nou si bagi cartela apoi il redeschizi. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking