| Cumintzel a întrebat:

am un Samsung galaxy s advance si dupa ce il blochez i se tot aprinde lumina fara sa ii fac nimica si nu se mai stinge pana nu il deblochez si il blochez iar si dupa aceaa tot asa face iar. ce sa fac sa nu se mai aprinda? dau fundita.

5 răspunsuri:
| byCV9 a răspuns:

Dupa ce ai spus tu aici, pare a fii o problema de soft... Eu zic sa iti reinstalezi soft-ul din fabrica al telefonului! Acum o sa ma intrebi "cum fac asta?" Pai e simplu: te duci in Setari si cauti "Revenire la setarile din fabrica"! Sper ca te-am ajutat! Funda!

| Cumintzel explică (pentru byCV9):

Stiam cum sa reinstalez softul, dar nu vreau sa mi se stearga toate aplicatiile din telefon. daca ai putea sa ma ajuti in legatura cu aplicatiile ar fi perfect.happy multumesc.happy

| byCV9 a răspuns (pentru Cumintzel):

Nu cred ca este posibil sa reinstalezi soft-ul fara sa pierzi aplicatiile! Doar daca vrei sa faci root telefonului si sa instalezi titanium backup din market si sa faci backup de date la toate aplicatiile! Acum o sa ma intrebi "Cum sa fac root?" Raspuns: ai aici http://youtu.be/2a_JB8gvDVw un videoclip mai detaliat! Si nu iti face griji! ACESTA ESTE O TEHNICA CARE NU A STRICAT NICIUN TELEFON PANA ACUMA, SE FACE LA ORICE SERVICE DE TELEFOANE LA CERERE, ESTE LEGALA DECI NU TE SPERIA CREZAND CA O SA TI SE STRICE TELEFONUL! Sper ca te-am ajutat! Dupa ce faci root sa ma intrebi cum folosesti titanium backup! Stima

| Cumintzel explică (pentru byCV9):

Multumesc de ajutor, acuma nu o sa mai incerc pentru ca am facut backup, dar daca ai putea sa imi zici cum pot sa imi fac la telefon sa am jelly bean(4.1.2) ca eu am 2.3.6. daca ma poti ajuta iti dau funda.happy

| byCV9 a răspuns (pentru Cumintzel):

Scuze ca am raspuns asa greu! Pai ca sa treci la 4.1.2 pe Samsung galaxy s advance trebuie sa verifici daca telefonul tau a primit update pentru aceasta versiune. Dupa cum vad, pe GSMARENA este specificat faptul ca a primit update la 4.1.2. Acum, ca sa instalezi update-ul trebuie sa download-ezi Samsung kies ( aici ai un raspuns video care sper sa te ajute http://youtu.be/nwJR-VNdijc )! Sper ca te-am ajuat!