Întrebare recomandată | lOvEbwN a întrebat:

Am un Sony Ericsson Xperia X10 Mini, mi-am pus o optiune la 5 euro cu 2000 sms & minute & 75 MB.dar internetul nu imi merge pe telefon... tinand cont ca e nou telefonul.ce o avea?

Răspuns Câştigător
| yTz a răspuns:

Salut!
Trebuie sa creezi un apn nou deoarece telefonul tau are android:Intri in meniu>setari>wirelles>retele mobile>nume puncte de acces si dai create new apn si dupa scrii urmatoarele:

Name: Orange
APN: internet
MCC: 226
MNC: 10
Authentication type: pap sau chap
APN type: default
celelalte le lasi asa
presupun ca esti pe Orange

6 răspunsuri:
| Parasca_Iulian_1976 a răspuns:

Verifica setarile si daca nu le ai facute, downloadeaza de site-ul furnizorului de telefonie mobila

| ChelooVsGuta a răspuns:

In ce retea esti?

| Vvistula a răspuns:

Poate nu ai facut setarile necesare ca asa am patit si eu uitate la setari la wireless si gasesti pe acolo

| lOvEbwN explică (pentru yTz):

Telefonul are Touch Screen, si dau la Nume punct de acces si apare fundaul...albastru... si nu apare sa creez un apn nou. mai am la Setari Retea mobile si Roaming date - Oprit, Trafic Date - Permieti telefonului sa trimita si sa primeasca date - pornit, mod retea - De preferinta GSM/WCDMA /// Operatori de retea - selectati un operator de retea, nume punct acces si centru sms. help? ai funda oricum pentru raspuns.

| lOvEbwN explică (pentru lOvEbwN):

Am rezolvat la orange.ro/setari-telefoane. multumesc oricum. pentru ajutor tongue

| yTz a răspuns:

Cu placere si altadata!