| DropZone a întrebat:

Salut tpu...Am un telefon Allview x2soul lite si am instalat un alt soft de pe net.Problema este ca dupa ce am instalat softu (softul pe care l.am instalat este cel original stock rom.ul) a trebuit sa rescriu imei-ul din nou. l.am introdus cu mtk engineering mode
Dar eu vreau sa vand telefonul si nu stiu daca persoana repectiva careia ii vand telefonul va da resetare din fabrica, si nu stiu daca ii va aparea ca are imei invalid...Adica mai trebuie introdus imei-ul din nou dupa un factory reset?
Cine stie sa ma ajute! Am mare nevoie de un raspuns(
Dau funda

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dai o resetare din fabrica unui device, teoretic ar trebui sa fie ca si luat nou, din magazin.Nu ar trebui sa apara altceva. Daca se v-a intampla sa nu ii accepte e-mail-ul sau altceva, atunci este doar telefonul devina. Dupa resetare ar trebui sa se dezinstaleze si softul pe care l-ai instalat tu acum.
Sper ca te-am ajutat.