| g2br13l a întrebat:

Am vazut de curand pe tocmai.ro ca este un iphone 5 la 700 de lei, m-am uitat si zicea in descriere ca este blocat in icloud dar nu stiu ce inseamna, parca era ce va de stocare a datelor tale pe net sau ceva de genu. Vreau sa-mi explicati si mie la ce se referea ca este blocat in icloud si daca merita 700 de lei!

7 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Cu 800 lei isi s3 second care este peste toate iphoneurile tale.
posibil sa fie facatura, nu mai luati de pe tocmai si okazii ca sunt tepari.rowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este blocat in icloud, inseamna ca este furat.

| Jipa95 a răspuns:

Chiar daca era blocat in iCloud, putea fi simplu deblocat cu maxim 200 ron, si vandut la pretul de min 1500 lei, depinde si de stare. Dar la pretul asta, este tare dubios mi-e tare greu sa nu cred ca telefonul nu are nici un defect ascuns. Este prea frumos pentru a fi adevarat happy, stai deoparte. Bft happy

| ihavenoidealel a răspuns:

Ai grija sa nu-ti iei teapa

| Marc1975 a răspuns:

Cele mai multe telefoane la preturi mici sunt cele care sunt furate/pierdute sau carora utilizatorii
in cel mai bun caz nu le mai cunosc contul de iCloud.
Acest cont de iCloud inmagazineaza toate datele utilizatorului si ii da accesul la o
functie cu adevarat folositoare "Find my iPhone". Functia este utila celor care isi
pierd telefoanele sau sunt furate (sau doresc sa afle unde se afla telefonul).
In acest caz telefonul este blocat si cere introducerea mailului si parolei proprietarului.
Desigur, fara aceste date introduse corect, aveti doar un telefon pentru piese

| Marc1975 a răspuns (pentru Jipa95):

Eronat, iCloud nu se poate decoda.

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

Daca ai deja 700 ron, mai astepti ceva timp si iti iei un telefon original!