| SwedishMeatball a întrebat:

Astazi mi-a cazut telefonul pe jos si i s-a crapat/spart ecranul. Inca functioneaza normal, ii merge touch-ul, tot ce trebuie, nu e nicio problema, dar nu imi place sa fie crapat, se vede foarte urat. Stie cineva cat de scump ar fi sa il duc la service sa il repare?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca functioneaza, inseamna ca s-a spart doar folia de sticla de protectie.
O asemenea folie protectoare de calitate costa pana la 100-150 lei, in functie de telefon.
Nu merita sa te zgarcesti la folia si husa de protectie, daca sunt de calitate atunci te pot salva de multe sute de lei (daca nu se sparge ecranul propriu-zis).

| SwedishMeatball explică (pentru Bula):

Chestia e ca nu stiu sa am folie de sticla pusa la el, tare cred eu ca ecranul s-a crapat

| Bula a răspuns (pentru SwedishMeatball):

Folia nu se "vede", fiindca este lipita de ecran.
Ea "se vede" doar daca se sparge sau se exfoliaza.

Daca ecranul exte spart, atunci pe ecran nu se vede imaginea, ci doar pete sau deloc.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de modelul de telefon si de service in sine.

| AvalohAlyn a răspuns:

Salut.E cam 250-300 lei la Depanero să îți pună alt ecran cu tot cu mana de lucru(manopera).

| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Salut! Acum, depinde ce model de telefon e, daca modelul telefonului e nou de ex Huawei p smart 2019 si s-a spart costa mult, daca e vechi din ala cu 1 gb ram, nu te va costa mult. Du-te la cel mai apropiat service din localitate si vei vedea tu acolo cat costa. Data vitoare ai grija sa nu se mai intample! Funda pls