| gabrielosss98 a întrebat:

care aveti Samsung galaxy s4? Cum vi se pare? Cum merg jocurile si aplicatiile? Dimensiunea de 5 inch nu deranjeaza? Ca am de ales dintre Samsung galaxy s4 si Nokia lumia 920 si nu stiu ce sa aleg.

Răspuns Câştigător
| Verdant a răspuns:

S-URILE sunt foarte praf! Daca iti cade doar de la 30 de centimetrii pe parchet se face praf... ia-ti un S2 daca tii neaparat cu s-urile sau Nokia Lumia 920, cea mai buna alegere zic eu, ar fi iPhone 4, deoarece s-a ieftinit si e si foarte bun. Are aplicatii la discretie. E si rezistent, am un prieten caruia i-a cazut pe gresie de la 1, 70 m cat are el, s-a zgariat putin intr-o parte. Daca iti iei S4... faci o alegere foarte proasta + ca daca esti un om activ, poate iti cade din buzunar. Pluralul de la telefoane foarte performante : Bucatele. S 4 e foarte scump, ia-ti Iphone 4!

11 răspunsuri:
| yourcrys a răspuns:

Pretul mi se pare destul de mare(2900-3000 Lei), dimensiunea nu deranjeaza deloc, cel putin pentru mine.Jocurile si aplicatiile merg super super.Eu zic ca S4 ar fi o alegere mai buna, doar ca pretul este mai mare dar totusi calitatea e calitate. Funda?

| hp8510p a răspuns:

Galaxy s4 sa alegi! are multe functii, ecran mare si hardware-ul peste lumia 920.Marimea lui nu deranjeaza

| gabrielosss98 explică (pentru Verdant):

Si daca imi iau husa?

| 7Luca a răspuns:

Pe un S4 toate jocurile aparute pana acum ruleaza foarte, foarte bine. Nu sunt probleme cu lag-ul, sau altceva. Despre Nokia Lumia 920 nu stiu prea multe, doar hardware-ul si sistemul de operare. Acum legat de sistemul de operare intre cele 2: Android vs Windows Phone. Daca esti genul care e pasionat de smartphone-uri si doresti sa iti petreci mult timp pe ele, as alege pentru tine Android. E muult mai "flexibil" si accesibil fata de Windows Phone, adica Android are widget-uri, home screens, si cred ca e mai bun ca Windows Phone la magazinul de aplicatii. Eu as alege in orice caz, Android. Pretul cel mai bun pentru S4 se afla aici: http://telefonultau.eu/search.php?search_query=Samsung+i9505&x=-1172&y=-49, iar pentru Nokia Lumia 920: http://telefonultau.eu/......search.php Funda?

| hp8510p a răspuns (pentru gabrielosss98):

Daca iei telefon high-end trebuie sa iei si o husa pe masura...nu din astea din Romania...ia un otterbox defender de pe mobilefun.uk sau amazon, smartphonepedia

| Danişor a răspuns:

Samsung galaxy s4 este unul dintre cele mai bune telefoane de pe piata. Diferente intre el si s3 sunt cele de marime : 5inch vs 4, 8inch sau legate de camera: 13megapixeli vs 8 megapixele plus unele functi noi ca Shealth. Eu am S3 si imi place foarte mult, presupun ca S4 este si mai misto. Jocurile si aplicatile merg foarte bine. Specificati Samsung galaxy s4 mini
Ecran: 4.3", 540x960, Super AMOLED

Sistem de operare: Android 4.2.2

Chipset: Qualcomm Snapdragon 400 MSM8930

Procesor: 1,7 GHz, dual core, Krait 200

GPU: Adreno 305

RAM: 1, 5 GB (2 GB pentru LTE)

Memorie interna: 8 GB

Card: microSD

Camera foto: 8 MP, autofocus, LED

Camera frontala: 1, 9 MP

WiFi: 802.11b/g/n

Bluetooth: 4.0

Altele: port IR, NFC

Baterie: 1.900 mAh

Dimensiuni: 124, 6 x 61, 3 x 9 mm

Greutate: 107 g
Si aici specificati despre Nokia lumia 920:http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920-4967.php
(parerea mea este ca Samsung glaxy s4 mini e mai bun are dotari mai bune decat cele de la Nokia lumia 920. O zi buna! Funda?

| MembruSeniorTPU a răspuns:

Samsung Galaxy S4 sau HTC One
http://www.lumeadigitala.ro/Samsung-Galaxy-S4-sau-HTC-One-Greu-de-ales

Nokia Lumia 925: varianta imbunatatita a lui Nokia Lumia 920
http://www.lumeadigitala.ro/......-Lumia-920

| sltlp a răspuns:

Vad ca s-a discutat si mai sus, asa ca nu o sa lungeasc.
Dintre s4 si lumia 920.
Pai de ce numai s4. Vezi ca si HTC au facut o treaba foarte buna cu HTC one, care e mult mai elegant, materiale de de o calitate mai buna(Aluminiu, si nu plastic), beats audio, un sistem de sonorizare foarte ok, stereo.
Depinde ce telefon ai acum. Daca ai unul mic, o sa te cam deranjeze, dar in timp o sa ti se para mica laughing.
Si acum.
Lumia 920 este oarecum sub. Insa are anumite avantaje, precum: camera. Daca vrei poze, atunci lumia e alegerea. E incomaprabila calitatea pozelor cu Samsung sau HTC.
Ca si viteza pe internet spre exemplu, e aproximativ egala, poate usor avantaj pe cele cu android.

| gabrielosss98 explică:

M-am gandit si pana la urma mi-am comandat Nokia lumia 920.

| Verdant a răspuns (pentru gabrielosss98):

Bravo! Multumesc pentru funda.

| UnNumeCiudat a răspuns:

Am vorbit eu cu un tigan, zicea ca s4 este muult mai furat ca orice alt telefon