| anonim_4396 a întrebat:

Ce sistem de operare este mai bun, Bada sau Android? Sincer sa fiu,nu am butonat niciodata un android,bada am si sunt multumit de el. Daca nu ati avut posibilitatea sa te testati pe ambele,va rog sa taceti pentru ca veti merge toti pe android,e logic, toata lumea a auzit. Sa imi spuneti de ce ati alege android sau invers. Ofer funda + vot!

Răspuns Câştigător
| GabyG a răspuns:

Cu siguranta poti merge pe android. Folosesc de aproape 3 ani telefoane cu android si sunt foarte multumit. Bineinteles depinde si de calitatile telefonului. daca iei un telefon low-end cu procesor mic nu o sa ti se miste tocmai placut. Android-ul e frumos deoarece poti sa personalizezi orice si poti instala ce vrei pe el + ca ai mii de aplicatii gratuite. Bada nu mi se pare atat de potrivit. nu stiu. CU siguranta as merge pe Android in locul tau. Bafta la alegere!

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le*

| maryan1997 a răspuns:

Android este mai bun.

| UzzY475 a răspuns:

Android : Are mult mai multe aplicatii si merge cel mai bine. e usor de inteles sistemul. daca stai pe capul lui il descifrezi pe tot intr-o saptamana.

Bada : Nu prea l-as alege iar. Are cateva sute de aplicatii dar nu se merita pentru ca toate sunt praf. Bada se misca si putin mai greu si se blocheaza mai repede

| Mihayy96 a răspuns:

Aleg android pentru ca dupa parerea mea este mai usor de utilizat are mai multe aplicatii, functioneaza mult mai multe jocuri pe android decat pe bada(nu se gasesc unele jocuri care merg pe android sa mearga si pe bada)

| stanly7 a răspuns:

Am avut telefon cu Bada, Simbyan iar acum Android.
Ce intelegi tu prin"mai bun"?
Pe mine m-a atras numarul mare de aplicatii, jocuri gratuite din google play spre deosebire de ovi market de la Nokia(simbyan).
Cat despre Bada nu imi aduc aminte sa aiba market place.
Dezinstaleaza un program in bada, simbyan sau android si spune-mi in care te-ai descurcat mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru stanly7):

Bada are Samsung apps.

| stanly7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iei un Samsung cu android poti avea si google play(android market) si Samsung apps.winking

| GabyG a răspuns (pentru stanly7):

De pe Samsung Apps nu prea ai ce lua gratis (toate aplicatiile free sunt cam aiurea), iar Google Play are orice telefon cu Android.

| stanly7 a răspuns (pentru GabyG):

Ai inteles resit.
Stiu ca google play are orice telefon cu android dar am subliniat ca pe langa el telefoanele Samsung au si Samsung apps.

| GabyG a răspuns (pentru stanly7):

Da, dar mie sincer mi se pare inutil. Nu am gasit niciodata pe Samsung Apps o aplicatie utila care nu o gasesti si in Google Play.

| GabyG a răspuns (pentru stanly7):

Deci nu ar fi chiar un plus.

| stanly7 a răspuns (pentru GabyG):

Asta asa e.

| BayatStylat a răspuns:

In ziua de azi androidul domina si ar fi bine sa iti iei unu e bun si sunt multumit de el dar sa nu iti iei sestem de operare windows ca nu e bine deloc

| StefaniaM a răspuns:

Android.Am pe tableta si e super-tare.Sunt atatea aplicatii misto pe Play Store.Si bada...Ce nume mai e si Bada?