| mariansarivan a întrebat:

cum as putea sa deosebesc un iphone 3g original de o replica vreau cateva amanunte legate de aspect si soft

6 răspunsuri:
| Frostylol a răspuns:

Ar trebui sa poti da marul de pe spatele carcasei jos

| thewomaninwhite a răspuns:

Pai acolo in spate unde se pune bateria orice telefon original are acel tomberon taiat cu un x dar replica nu are simbolul ala

| ionutyoyo a răspuns:

Pai eu imi dau seama doar dupa ecran care sunt replici...sa stii si u ca orice replica are ecranul mai gri-fumuriu (cand e inchis bine inteles) iar cele originale au ecranul negru FUNDA?

| Adelin73 a răspuns:

Cel original are in cap o gaurica mica, cat un varf de ac, iar cand formezi nr. daca apare 07xx.xxx.xxx e original, dar daca apare 07xxxxxxxx e fake. sper ca am fost de ajutor.

| mariansarivan explică (pentru thewomaninwhite):

Nu cred ca la iphone poti sa scoti bateria sa o pui in lacasul pentru ea

| strangesura a răspuns:

1. Sigla Apple in general este una falsa pe un fake. Uita-te intotdeauna la asta in primul rand
2. Bateria nu se poate scoate
3. Daca este dual sim este clar fake
4. Daca are slot de card este fake
5. Uita-te la marimea ecranului in raport cu rama. In general rama este foarte subtire la cel original in partea de sus. Vezi sa nu fie groasa
6. Ecranul original este negru camd este stins. Ecranul cel fake este gri
7. Daca are pix de ecran este clar fake