| bebe1000 a întrebat:

cum imi dau seama daca un iphone 3gs este copie sau original...din meniu daca stie cineva cum as putea?

Răspuns Câştigător
| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Din cate am auzit si eu alea replica(copie) sunt dualsim sau trebuie sa aiba o problema ceva...de obicei nu ii merge camera bine(este neclara) sau se blocheaza (uneori). cel mai bine il duci la un service din asta care repara telefoane si iti spune ala ...se uita sub capac si vede ceva(habar n-am ce laughinglaughing asa a facut cu un telefon de al meu nu iphone)

2 răspunsuri:
| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Tochscreenul nu merge daca pui o manusa sau ceva pe el doar cu degetul la replica butonul are desenul ffffffff putin diferit si camera nu e la fel si ecranul e mai luminos

| Alex2312 a răspuns:

Ca sa fie original trebuie sa aiba IOS, sa NU fie dual-sim, oricum poti sa-ti dai seama dupa aspect adica dupa ecran daca are folia denivelata, etc.