| raulXXX a întrebat:

Hey,cum aflu daca un iphone este original sau copie? funda big grin

6 răspunsuri:
| Epigonul a răspuns:

In general dupa modul cum se misca telefonul, la un iphone original in momentul cand dai cu degetul pe acea sagetuta pentru a-l debloca, se misca foarte usor, la o replica iphone vei observa cum usor sacadeaza.La fel si prin meniu, iti va merge putin mai greu.De asemenea la camera vei putea observa o diferenta considerabila, este o camera de tip vga din cate stiu, de altfel mai poti verifica daca este dual sim, in cazul in care este, evident aceea este o copie ieftina.

| raulXXX explică (pentru Epigonul):

Pai capacu nu se deschide si cand dau cu degetu merge inpecabil, singura proble e la blutooth nu imi merge thinking

| Epigonul a răspuns (pentru raulXXX):

Iphone-urile sunt recunoscute pentru faptul ca nu dispun de bluetooth.Verifica-i si camera, claritatea sunetului, memoria, am vazut ca ai iphone 3gs trebuie sa aiba 8/16/32 gb vezi cat scrie pe spate si pe urma verifica daca intr-adevar are chiar atat.

| BlakeLively a răspuns:

Pe spate are o chestie si de obicei scrie ceva pe el(la copie),eu am avut copie,si scrie. Se vede altfel, adica camera nu este asa de buna, merge mai greu, se mai blocheaza si mai este ceva despre baterie, se strica foarte repede si nu o poti inlocui.

| raulXXX explică:

Ce trailer i asta mah? rolling on the floor))

| Star4You a răspuns:

Pai iphone-ul original nu se deschid(la carcasa ma refer) si are conexiune Wi-Fi, Platforma lui e ios.Cam atat.
Daca se deschide carcasa uitate si ce scrie sub baterie daca e Made in China atunci e copie, si bateria nu trebuie sa fie Li-ion. Funda?